MAKALELER 3 / Uzayda Zaman Algısı
Uzayda Zaman Algısı:

 

1--Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu ve euronews uzay muhabiri Luca Parmitano ile NASA astronotu Andrew Morgan, 'Uzay Günlükleri' programında Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) yaşadıklarını ve takipçilerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyor.

 

2--Bu bölümde Parmitano, uzaydaki "zaman algısıyla" ilgili takipçilerden gelen bir soruyu yanıtlıyor.

 

2.1--Luca Parmitano, ekibiyle birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) çok çalıştıklarını ve bu sebeple günlük açıdan zamanın çok yavaş geçtiğini, ancak haftalarınsa çok hızlı ilerlediğini belirtiyor.

 

2.2--Ekibimizle birlikte 4 aydır buradayız ve sanki dün gelmiş gibi hissediyoruz.

 

3—Yorum:

 

3.1—Zamanı ışık gibi biyolojik etkileri olan fiziki akış-dalga olarak kabul edersek 

bu akış uzayda gerçek hızında yani dünyaya göre daha hızlı akarken sürede bununla orantılı aynı Vz.tz=sbt için dünya süresine göre çok yavaşlamakta. 


3.1.1--Zaman akış hızına-Vz,süreyede tz dersek  

uzayda zaman akış hızıx uzayda süre=dünyada zaman akış hızıx dünyada süre  olarak ifade edebiliriz-bu ifadeyi 

Vzu.tzu=Vzd.tzd   olarak formüle edebiliriz.


Kısaca uzayda-zaman dalgalarının akış hızı dünyaya göre dahahızlı- Vzu hızlı akarken aynı çarpımı korunabilmesi için uzayda süre-tzu azalmakta-yavaşlamakta.

 

3.2—Zaman dalgaları aynı zamanda yaşam enerjisi-orgon olabilir.Bu yaklaşıma göre canlılık enerjisi denilen şey-can hücrede belli açıyla kromozomlara giren bu enerji olabilir.Kirlian-yüksek voltaj altında fotoğran çekimi- fotograflarında bu enerjinin ışıması görülebilir.


3.3--Uzayda yüksek hızlı gemilerin rutine girmesiyle gemi içinde yaşam-zaman enerjisi problemleri buna bağlı kanser vs ortaya çıkabilir.Kanser vs hastalıklarda sınırsız biçimde bölünmeye çalışan hücreler bu enerjiyi-zaman enerjisini-orgon u çok hızlı tüketerek hem çevre dokuların bu enerjiden mahrum kalmasına hemde bulunulan dokuda bu enerjinin azlığını ifade eden ağrıya neden olabilirler.


3.4--Bu anlamda kanser vs hastalıklarda bu enerjiyi üreten cihazlarla-şifacılarla ilgili organa orgon-zaman-yaşam enerjisini göndermek tedaviye destek sağlayabilir.

 

Kaynak: https://tr.euronews.com

 
Makalenin İzlenme Sayısı : 175

Eklenme Tarihi : 24.02.2020

Önceki sayfaya geri dön.